З ОКУПОВАНОГО ДОНБАСУ РФ ЩОРІЧНО ВИВОЗИТЬ 2,8 МІЛЬЙОНІВ ТОН АНТРАЦИТОВОГО ВУГІЛЛЯ – ЦЕ ЗУХВАЛИЙ ГРАБІЖ НАРОДУ УКРАЇНИ, – В. ЧЕРНИШ

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим ЧЕРНИШ в ефірі ТК «Прямий» розповів про те, як Російська Федерація зухвало використовує природні ресурси України на тимчасово окупованих територіях та про важливість врахування економічного компоненту в сучасних конфліктах, особливо між Україною та Росією

e1d64d30-14f2-11e9-993b-b59d9ef039e7.png

Вадим ЧЕРНИШ:

«У сучасних конфліктах, у тому числі між Україною та Росією,  забувається економічний чинник. Насправді, природні ресурси, що знаходяться на окупованих територіях, відіграють одну з визначальних ролей. Приблизно до 2014 включно ми видобували близько 20 мільйонів тон вугілля в Донецькій та Луганській областях. І тепер ми можемо сказати, що Російська Федерація, не маючи власних ресурсів – і через санкції, і через необхідність здійснювати великі витрати на військово-промисловий комплекс, й через низку проблем в Сирії – логістичних і фінансових, –  намагається знайти спосіб, як фінансувати себе та тимчасово окуповані території.

Ціна на нафту йде вниз. Про це свідчать укладені контракти по нафті на перше півріччя по ціні нижчій, ніж зараз. Тобто ми бачимо негативний прогноз для Російської Федерації. Тому в РФ намагаються знайти джерела, як підтримувати  окупаційні адміністрації та окуповані  території. І вони що роблять? Просто беруть українське вугілля, український газ на шельфі Чорного моря і використовують його для підтримки режиму окупації.

З частини окупованого Донбасу  РФ щороку незаконно вивозить 2,8 млн.тон антрацитового вугілля, його вартість в перерахунку складає 288 млн доларів США. Це зухвалий грабіж українських територій та українського населення, оскільки надра - це власність народу України»

Також  Міністр розповів про схеми вивезення  незаконно видобутого вугілля з частини окупованого Донбасу до портів різних країн:

«Низка факторів підтверджують, що через порти Російської Федерації вивозиться вугілля незаконно видобуте і доставлене з окупованого Донбасу. Наприклад,  порт «Азов» Ростовської області, з якого вийшло з вугіллям затонуле біля Туреччини судно, за останні роки збільшив перевалку вугілля на 50%. Схожа ситуація і в сусідніх портах Росії»

Міністр зазначив, що РФ намагається знайти фінансові джерела, за допомогою яких можна підтримувати окупаційні адміністрації і території.

bc7a5b40-14f1-11e9-993b-b59d9ef039e7.png

Крім того під час інтерв’ю мова йшла про те, як Російська Федерація утримує тимчасово окуповані території Донбасу і Криму, чому новітні системи озброєння Росії відправляються у Південний військовий округ, контингент якого напряму веде війну зі Збройними силами України на Сході нашої країни:

«На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, може знаходитися більше військової техніки, аніж у деяких європейських країнах. Також там сучасні системи озброєння радіолокаційної боротьби, протиповітряної оборони. І хочу нагадати, що для таких засобів, як протиповітряна оборона, для авіації виконують функцію прикриття війська Південного військового округу Російської Федерації»