04 червня 2019 | 19:58

Українські собаки-сапери: безпека людей на Сході країни

У м. Ромни Сумської області знаходиться  Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (Центр), який має кінологічний підрозділ. Сьогодні такий Центр відвідали  Міністр Вадим Черниш та Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер'є Хорпестад.

У рамках робочої поїздки представники ДСНС ознайомили делегацію з роботою Центру та кінологічним підрозділом. Центр має матеріально–технічну базу, що відповідає вимогам підготовки кваліфікованих фахівців. Наразі у центрі натреновано 9 собак, які долучаються до мінно-пошукових заходів у Донецькій та Луганській областях та 13 пошуково-рятувальних, які залучаються на пошук постраждалих людей під час надзвичайних ситуацій.

Як і в Боснії та Герцеговині, у Центрі навчаються бельгійські вівчарки, але, окрім них, також німецькі вівчарки та лабрадори, адже вони енергійні, здатні працювати протягом тривалого часу і в умовах українського клімату. Собак готують за  двома рівнями підготовки. Клас А – пошук у природному середовищі та клас Б – це висотні закладки (більше двох метрів), або ж глибинні закладки.

Під час зустрічі сторони домовилися про можливості двостороннього обміну досвідом. МТОТ ініціює це питання перед партнерами в Боснії і Герцеговині, щоб найближчим часом представники ДСНС змогли вивчити кращі практики, які потім можуть бути використані в Україні під час проведення робіт з розмінування звільнених територій на сході України.


ℹ️ Детальніше читайте у новинах.