Особливості вступу АБІТУРІЄНТів З ТОТ Криму та Донбасу

Вступники з тимчасово окупованих Росією частини території Донецької та Луганської областей України, АР Крим і м.Севастополя можуть вступити в українські ЗВО за спрощеною процедурою без складання ЗНО. Такі умови передбачені законодавством України.


Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерство освіти і науки України продовжують співпрацювати над проведенням інформаційної кампанії щодо здобуття освіти громадянами, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, до українських закладів вищої освіти.

Особливості вступу з ТОТ

У 2020 році випускники з тимчасово окупованих РФ територій України можуть вступати за спрощеною процедурою до 91 університету, на базі яких діють освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”. Такі освітні центри працюватимуть у кожному ЗВО у Донецькій та Луганській областях на підконтрольній Україні території, а також будуть створені на базі низки університетів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ та Міністерству культури та інформаційної політики у Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, Полтаві, Львові, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Івано-Франківську та інших містах України.

Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати в будь-який з цих 91 закладу без складання ЗНО. Для цього їм потрібно обрати спеціальність і заклад освіти, а потім звернутись до освітнього центру “Крим-Україна” чи “Донбас-Україна” у цьому закладі між 9 червня та 23 жовтня 2020 року.

Важливо, що ті вступники, які хочуть взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:

     вступники з Криму – не пізніше 20 серпня;

     вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня.

Ті, що не встигнуть цього зробити у серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.

Для вступу мешканцям з тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму та м. Севастополя не потрібно мати українського паспорта, достатньо мати свідоцтво про народження.

У освітній декларації вступники вказують дані про свої результати навчання за курс загальної середньої освіти.

Вступники з АР Крим і Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти-2, доступної у кожному з 91 закладу вищої освіти, де працюватимуть освітні центри. А вступники з окупованих територій Луганської та Донецької областей вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

 

Освітні центри

Освітні центри – це центри здобуття освіти для вступників із тимчасово окупованих та непідконтрольних територій, створені на базах університетів.

Вступати через освітні центри можуть мешканці непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей (зокрема з лінії розмежування), а також Криму, які проживають на тимчасово окупованій території (чи переселилися з неї після 01 січня 2020 року) та:

     не мають українського документа про освіту та не проходили ЗНО;

     мають український документ про освіту;

     проходили ЗНО та мають відповідні сертифікати.

Ті, хто не має українського документа про освіту, може отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі. Такі вступники мають складати два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти. Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс.

На час проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та складання вступних іспитів освітні центри сприяють поселенню вступників до гуртожитків закладу вищої освіти. У разі необхідності вступники можуть проживати в гуртожитках протягом усього часу до надання рекомендації для вступу або відмови в її наданні.

Вступники з Криму та Донбасу, які мають український атестат, але не складали ЗНО або не склали його з усіх необхідних предметів – також можуть скористатися спрощеною процедурою. У такому разі вони складають у закладі вищої освіти українську мову та історію України та третій вступний іспит (або творчий конкурс), який залежить від обраної спеціальності.

Вступники з Криму та Донбасу, які мають український атестат і склали ЗНО, мають можливість вступати до будь-якого ЗВО України.


Безпека

Україна дбає про безпеку вступників із тимчасово окупованих та непідконтрольних територій. Їхні імена у рейтингових списках, списках рекомендованих до зарахування та у наказах про зарахування шифруються. Кожному вступнику присвоюється цифровий код.


Алгоритм дій для вступу без ЗНО

1. Обери спеціальність, за якою хочеш навчатися.

2. Обери навчальний заклад із переліку.

3. У період із 9 червня до 23 жовтня звернись до освітнього центру (перелік, адреси, контакти та графіки роботи розміщено на сайті mon.gov.ua).

4. Особисто подай заяву та заповни освітню декларацію в освітній центр:

для участі у конкурсі на бюджет:

     вступники з Криму – не пізніше 20 серпня;

     вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня;

для участі у конкурсі на контракт – не пізніше 23 жовтня.

  1. Склади у школі при освітньому центрі два іспити державної підсумкової атестації (українська мова, історія України).
  2. Отримай довідку про складання ДПА, яка є підставою для вступу (вона протягом трьох місяців буде замінена на документ про середню освіту (свідоцтво/атестат) державного зразка України).
  3. Склади у закладі вищої освіти один іспит за обраною спеціальністю.
  4. Стань студентом обраного закладу.