Олексій Резніков перебуває з робочим візитом у Хорватії

Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков з робочим візитом перебуває у Республіці Хорватія.
Високопосадовець відлетів до Хорватії 4 жовтня 2020 року, рейсом Київ-Загреб - першим прямим рейсом зі столиці України до столиці Хорватії, який, власне, і було відкрито 4 жовтня.
Разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Хорватії в Україні Аніцею Джамич Олексій Резніков урочисто відкрив перший прямий авіарейс Київ-Загреб в аеропорту «Бориспіль».
У Загребі урочисте відкриття відбулося за участі Міністерки туризму Респбуліки Хорватія Ніколіною Брняц та із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Хорватії Василем Кириличем. «Вперше в історії наших двох держав відкрито пряме авіасполучення. По суті, відкрито повітряний міст, який з‘єднає наші країни», - наголосив Резніков.
Мета візиту українського віцепрем‘єра до Хорватії - вивчення Україною досвіду Хорватії у сфері деокупації та реінтеграції окупованих територій.
«Наразі Мінреінтеграції працює над державною політикою деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України - частин Донецької і Луганської областей та Кримського півострова. Досвід Хорватії дуже важливий для нас в рамках безпечної реінтеграції. Український і хорватський народи пов‘язані, наші країни мають однакові долі.. Ви пережили окупацію і відновили суверенітет, наразі ж Україна переживає складний період - повернення окупованих Росією Донбасу і Криму. Республіка Хорватія і дружній хорватський народ є яскравим прикладом самовідданої боротьби за свою свободу і гідність», - наголосив Резніков.
Відрядження продовжиться до 7 жовтня.
Протягом 5-7 жовтня заплановано низку зустрічей із високопосадовцями Республіки Хорватія: Прем'єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, з Віце-прем’єр-міністром, Міністром хорватських ветеранів Томо Медведом та Віце-прем’єр-міністром Республіки Хорватія з суспільних питань і прав людини Борисом Мілошевичем, Міністром закордонних і європейських справ РХ Горданом Грличем Радманом.
Також заплановано зустрічі з учасниками мирної реінтеграції окупованих територій Республіки Хорватія, серед яких: Весна Шкаре-Ожболт - колишня уповноважена президента РХ з питань мирної реінтеграції хорватського Подунав’я; Ловре Пейкович – колишній Керівник Центру з питань вимушено переміщених осіб і біженців; Йошко Морич – колишній заступник Міністра внутрішній справ РХ, член Державної комісії з питань UNPROFOR-у, заступник голови Національного комітету з реалізації програми встановлення довіри, прискореного повернення та нормалізації життя в постраждалих від війни районах Республіки Хорватія (1998); Славко Барич – хорватський генерал у відставці, колишній заступник командуючого Другого військового округу та військовий представник в урядовому Представництві у хорватському Дунайському регіоні з 1996 по 1997 рр., 3 1997 по 1999 рр. військовий представник президента та радник Міністерства оборони з питань співробітництва з цивільними службами розмінування; Івіца Костович – академік, Директор Інституту вивчення мозку, колишній заступник керівника Штабу санації РХ з 1991 по 1995 рр.; Мате Граніч - Віце-прем'єр-міністр Республіки Хорватія з 31 липня 1991 року та міністр закордонних справ з 1 червня 1993 року по 27 січня 2000 року, діючий спеціальний радник Прем’єр-міністра РХ; Вішня Мішин – журналіст, спецкор державного телерадіоканалу ХРТ 1991-1998 рр. з висвітлення процесу мирної реінтеграції хорватського Подунав’я.