Мінреінтеграції засуджує черговий акт тиску на громадян України в тимчасово окупованому Криму

Сьогодні представники російської окупаційної «влади» на півострові провели серію обшуків у Бахчисарайському, Курманському (колишньому Красногвардійському), Сімферопольському районах та м. Алушта, в ході яких було затримано 6 осіб.
Мінреінтеграції розцінює такі дії, як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на мешканців тимчасово окупованої території за етнічною та релігійною ознакою. Серед затриманих – 5 кримських татар (Еміль Зіядинов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров, Сейран Хайретдинов) та росіянин Олександр Сізіков, який сповідує іслам.
Зокрема, Сізікова, який є інвалідом першої групи, переслідують за громадянську позицію. Він двічі виходив на одноосібні пікети в підтримку громадського активіста Едема Смаїлова, затриманого у 2018 р.
«РФ системно порушує права громадян в тимчасово окупованому Криму. Десятки людей кинуті за ґрати, адвокати та громадські активісти постійно отримують «попередження» і погрози. Україна збирає інформацію про всіх, хто залучений державою-окупантом до незаконних обшуків і арештів, порушень норм міжнародного гуманітарного права та скоєння злочинів проти людей на тимчасово окупованих територіях. Ті, хто причетний до згаданих злочинів, мають понести відповідальність, незважаючи на строки давності», - наголосив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.
Нагадаємо, також наразі триває робота зі створення при Мінреінтеграції Національного центру документування фактів порушень прав і свобод людини - майнових, особистісних і так далі. Цей реєстр стане надбанням всіх, хто в ньому буде мати потребу: від українських до міжнародних судових інституцій. Навіть за 30 років спадкоємці того власника, чиї майнові права були порушені, матимуть право на його повернення, оскільки реституційне право передаватиметься у спадок.