Міністр В. Черниш провів зустріч з Робочою групою ЄС з питань Східної Європи та Центральної Азії (COEST)
Міністерство відвідали члени Робочої групи ЄС з питань Східної Європи та Центральної Азії, аби з’ясувати, що необхідно для посилення функціонування МТОТ, дізнатися про реалізацію Плану заходів щодо реінтеграції мешканців з непідконтрольних територій, а також про загальну ситуацію із внутрішньо переміщеними особами в країні.
Робоча група ЄС з питань Східної Європи та Центральної Азії формує політику багатостороннього співробітництва ЄС в частині сусідства та Східного партнерства та є однією з робочих груп Ради ЄС. Члени робочої групи за результатами візиту в Україну і, зокрема, зустрічі в Міністерстві, готуватимуть звіт, який під час ухвалення рішень враховуватимуть делегати Ради Європи. Вадим Черниш презентував гостям із 23 європейських країн звіт про діяльність Міністерства та розповів про основні напрямки роботи, що передбачені середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду. Міністр високо оцінив допомогу міжнародних партнерів, за підтримки яких були реалізовані деякі проекти, МТОТ набуло технічної спроможності, а працівники пройшли необхідні тренінги з підвищення кваліфікації.
Вадим Черниш окреслив роль Міністерства у забезпеченні соціальними пільгами та послугами внутрішньо переміщених осіб, зауважив про необхідність встановлення центрів надання адміністративних послуг у Херсонській, Донецькій та Луганській областях поблизу контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду для спрощення процедур видачі документів мешканцям непідконтрольних територій.
«Міністерство розробило, а Уряд ухвалив окремий документ, який регулює політику щодо непідконтрольних територій, в цьому документі йдеться про головне – як працювати з людьми, громадянами України, які стали заручниками ситуації. Також ми прагнемо спростити механізм надання гуманітарної допомоги від наших міжнародних партнерів, таких як Міжнародний Комітет Червоного Хреста та організацій, що працюють в системі ООН», - зазначив Вадим Черниш.
Крім того Міністр розповів про розроблену Міністерством концепцію Державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру в східних регіонах України»,.
«Програма передбачає стимулювання соціально-економічного розвитку приймаючих громад. Застосовується підхід, орієнтований на громадян, на захист їхніх прав і свобод, і завдання Уряду полягає у впровадженні стратегії розвитку і підтримки саме територіальних громад», - повідомив Міністр.
У свою чергу, Голова Робочої групи Ради ЄС Каролайн Вінот зазначила, що ЄС завжди буде надавати підтримку Україні та за жодних обставин не визнає анексію Криму.
«У Раді Європи існує єдність у цих питаннях. Європа вже надала 400 млн євро для підтримки України і готова допомагати надалі для вирішення нагальних проблем, пов’язаних з подоланням наслідків конфлікту», - зазначила пані Вінот.