Як в Первомайську допомагають реабілітації ВПО та ветеранів АТО/ООС

З 2014 року населення міста Первомайська Миколаївської області поповнилося внутрішньо переміщеними особами. Крім того, у місті та районі проживають багато ветеранів АТО і членів їх сімей. В силу об'єктивних причин збільшилась потреба в отриманні послуг фізіотерапевтичної реабілітації та психологічної допомоги.

Для задоволення таких потреб населення у 2017 році міська влада Первомайська взяла участь у конкурсі грантових субпроєктів, який організувало на той час ще Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України  (наразі - Мінреінтеграції) за фінансової підтримки Світового банку з метою задоволення потреб ВПО, ветеранів АТО та членів їх сімей.

В рамках цього проекту, у 2019 році було модернізовано відділення реабілітації Первомайського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМЦПМСД), а саме:

- зроблено капітальний ремонт частини приміщень;

- обладнано три кабінети психологів;

- закуплено медичне обладнання та тренажери для реабілітації та відновлення.

Завдяки цьому збільшилась кількість та покращилась ефективність лікувальних та реабілітаційних процедур, а також запроваджено надання психологічної допомоги. На сьогодні послугами оновленого відділення реабілітації ПМЦПМСД користуються мешканці міста і всього Первомайського району.

Станом на 2020 рік, за основними результатами субпроекту:

  • проведено понад 1400 психологічних консультацій для більш ніж 500 сімей/осіб

  • проведено 28 групових заходів з отримання навичок першої допомоги при стресових ситуаціях

  • проведено 22 інформаційні заходи

Ми раді повідомити, що Проєкт продовжуються заради повернення в соціум ВПО, учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей. Наразі розглядаються можливості покращення вже працюючих напрямків, а також виділено дофінансування для розширення спектру медичних та реабілітаційних послуг за рахунок закупівлі добового холтерівського монітору ЕКГ.

Створення умов для покращення здоров’я, відновлення духовного і фізичних станів - наша головна мета!

Нагадаємо, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України реалізує грант від Світового Банку, який спрямований на подолання наслідків конфлікту, відновлення та розбудови спроможностей. Більше про це у відео

5ab4d0a0-e07b-11ea-9489-19c1d74544d4.jpg

6f987390-e07c-11ea-9489-19c1d74544d4.jpg