Як в Кам'янському госпіталь для ветеранів став сучасним Центром реабілітації учасників АТО/ООС та ВПО

Центр медичної реабілітації учасників бойових дій та інших пільгових груп населення у м. Кам’янське  (Дніпропетровська область) було створено в рамках Гранту від Світового Банку, який на теперішній час реалізовує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (раніше – МТОТ).

Сьогодні Кам’янський Центр медичної реабілітації може запропонувати якісні послуги з лікування, фізіотерапії, психологічної допомоги та комплексної реабілітації як для #ВПО та ветеранів #АТО/#ООС, так і для місцевого населення. Відео про це тут.

Проект триває, і станом на 2 півріччя 2020 року, Центру виділене додаткове фінансування на тракційний стіл для витяжки хребта, апарати терапії та розробки кінцівок. Вищезазначене медичне обладнання дозволить покращити реабілітаційні послуги та прискорити функціональне відновлення, як у кінці лікувального курсу, так і в динаміці після нього.

Камянська лікарня №5 – це колишній госпіталь для ветеранів, основний профіль якого - реабілітація. Обслуговує потреби пацієнтів зі всієї області. Раніше медичний заклад мав застаріле медичне обладнання та меблі а приміщення не бачили ремонту вже багато років. У місті, населення якого складає приблизно 240 тис. людей, проживають ВПО та ветерани АТО/ООС, частина з яких може потребувати якісних послуг фізіологічної реабілітації та психосоціальної допомоги.

Камянська міська рада взяла участь у конкурсі грантів, який спрямовано на розвиток спроможностей Мінреінтеграції та місцевих громад реагувати на потреби ВПО та ветеранів АТО/ООС який організовувало Міністерство.

В рамках проекту Камянська міська лікарня №5 була модернізована. Зроблений ремонт приміщення. Було закуплене: медичне та реабілітаційне обладнання, тренажери, меблі, тесктильні вироби, побутова та компютерна техніка.

У вересні 2019 року в модернізованій лікарні відновили прийом пацієнтів та надання медичних і реабілітаційних послуг, а також запровадили надання психологічної підтримки.

Завдяки зусиллям Міністерства та за фінансової підтримки Світового Банку на базі вищезазначеної лікарні було створено Центр медичної реабілітації учасників бойових дій та інших пільгових груп населення.

Нагадаємо, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України реалізовує грант від Світового Банку, який спрямований на подолання наслідків конфлікту, відновлення та розбудови спроможностей. Реалізаціюцього проекту продовжено до кінця 2020 року. 

В рамках проекту, триває реалізація дев’яти субпроєктів, які спрямовані на допомогу місцевій владі задовольняти ряд потреб ВПО та ветеранів АТО/ООС і членів їх сімей. Даний проект реалізується у 4 областях України з сумарним бюджетом понад 2 000 000 долл. США. Допомагаючи конкретним людям сприяємо принциповим змінам у громаді в цілому. Як колишній госпіталь для ветеранів перетворився у сучасний  Центр медичної реабілітації учасників АТО/ООС та ВПО

d0f01f40-eb75-11ea-af61-e32baabe8159.png

e74b6380-eb75-11ea-af61-e32baabe8159.png