Міністр В.Черниш про особливості виконання рамкового рішення ТКГ щодо розведення сил та засобів, підписаного у 2016 р., та можливі сценарії розвитку подій
В ефірі радіо «Новое время» Міністр з питань тимчасово окупованих терторій та внутрішньо переміщених осб України Вадим Черниш розповів про особливості виконання Рамкового рішення тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо розведення сил та засобів, підписаного у 2016 році, а також про ризики та можливі сценарії розвитку подій після розведення військ
«Обговорюючи такі важливі рішення, щодо розведення військ варто звернутися до Комплексу заходів щодо виконання Мінського протоколу, де чітко прописано – відведення озброєння. Пункт розведення військ є в Рамковому рішенні ТКГ щодо розведення сил та засобів, яке укладалося в Мінську, у 2016 ррці, на підставі рекомендацій військових експертів країн Нормандського формату. І в цьому документі було передбачено три місця, де мали б розвести війська, це – Петровське, Золоте і Станиця Луганська. Загалом Рамкове рішення фіксує багато важливих аспектів, зокрема – відстань, рекомендована експертами має бути 2 км між позиціями. Рішення про таку відстань було прийняте через те, щоб було неможливо застосувати стрілецьку зброю, а кожен шурхіт не розцінювався протилежною стороною як необхідність діяти на захист. Також в зоні 2 кілометрів між позиціями, відповідно до рамкового рішення, жоден військовий крім СЦКК (спільний центр координації і контролю) не може входити, ні з боку України, ні з боку незаконних збройних формувань», - наголосив Міністр Вадим Черниш.
Однак виникає інша проблема: 2 кілометри, уздовж 420 кілометрової лінії розмежування залишається без нагляду та підтримки життєдіяльності населення, населених пунктів, підтримки правопорядку і т.д.
«Навіть якщо ми говоримо про пішохідний міст у Станиці Луганській, якщо він відновлюється, хтось за ним має слідкувати. Якщо це СММ ОБСЄ вони лише здійснюють моніторинг і верифікують, однак СММ ОБСЄ не має у своєму мандаті функцію підтримки життєдіяльності цивільного населення. Якщо здійснюється розведення військ вздовж усієї лінії розмежування, ми маємо бути обережними, щоб це не стало сценарієм, коли у 2 кілометрову зону зайдуть якісь «миротворчі сили», заповнять цей умовно «буфер», де відбулося розведення, і далі ситуація буде "законсервована" тобто питання відновлення контролю за державним кордоном у Донецькій та Луганській областях може залишатися невирішеним», - підкреслив Міністр.
Останні новини
02 квітня 2021 р.
02 квітня 2021 р.
02 квітня 2021 р.
02 квітня 2021 р.